Płatne portale randkowe: Edarling

Edarling nie jest serwisem randkowym szczególnie wartym polecenia ze względu na ich agresywną politykę ściągania pieniędzy z klienta i małą szansą nawiązania kontaktu z drugą osobą. Postanowiłem aczkolwiek napisać parę słów o serwisie Edarling, gdyż jest on często reklamowany. Jeżeli koniecznie zamierzasz założyć tam konto, to na pewno przejrzyj ten artykuł, żeby uniknąć nieprzyjemności.

Edarling.pl jest portalem szeroko reklamowanym w telewizji i internecie. Mogłoby się wydawać, że musi to być bezpieczny serwis. Na nieszczęście jak już przedtem pisałem Edarling ma bardzo nie do końca uczciwą politykę ściągania pieniędzy, przez co dużo ludzi straci wiele więcej pieniędzy aniżeli im się spodziewają.

Nie trać pieniędzy na eDarling

Powiedzmy, że założyłeś sobie konto Premium ale nie byłeś zadowolony z usług tego serwisu, więc postanowiłeś przestać  z niego korzystać. Wydawałoby się, że wystarczy przestać się logować i zapomnieć o sprawie.

Niestety tak nie jest...

Gdyż...

Edarling dalej będzie kasować pieniądze z Twojego konta bankowego

Tak, jeśli nie wypowiesz członkostwa 14 dni przed zakończeniem Twojej umowy. Edarling wypłaci gotówkę z Twojego konta bankowego za następny okres.

Tzn. jeśli wykupiłeś członkostwo na 3 miesiące i zapłaciłeś 45 zł. To jeśli 14 dni przed upływem tych 14 dni nie złożysz wypowiedzenia. Edarling będzie wypłacać z Twojego konta bankowego kolejne 45 zł za następny okres.

Jest to w zgodzie z informacjami jakie eDarling.pl umieściło w swoim regulaminie:

    Każda umowa dotycząca Członkostwa Premium przedłuża się automatycznie o wybrany przez Użytkownika w umowie okres, jeśli Użytkownik jej nie wypowie przed upływem terminu obowiązywania umowy z zachowaniem okresu wypowiedzenia.
    Okres wypowiedzenia, ze skutkiem na koniec opłaconego okresu trwania umowy, zarówno dla Użytkownika, jak i dla eDarling, wynosi 14 dni.


Jeśli utworzyłeś sobie konto na eDarling.pl i nie chcesz go już używać pamiętaj, żeby zrobić to 14 dni przed upływem wygaśnięcia członkostwa. Datę wygaśnięcia musisz sobie sam wynotować albo na bieżąco  to śledzić bo nie dostaniesz tej informacji od nich.

Potem postępuj zgodnie z informacji podanych w regulaminie eDarling.pl:


Wypowiedzenie Członkostwa Premium może zostać złożone w formie pisemnej (list, faks lub e-mail) lub telefonicznie za pośrednictwem  bezpłatnej infolinii eDarling, pod numerem: 0 800 702 192. Składając wypowiedzenie telefonicznie, należy podać osobisty kod bezpieczeństwa. Znajduje się on w zakładce "Konto Użytkownika" w rubryce "Moje Dane". Będąc w tej części, należy przejść do opcji "Pokaż Szczegóły", a następnie do "Mój status Premium". Tutaj znajduję się osobisty kod bezpieczeństwa oraz numer bezpłatnej infolinii. W celu potwierdzenia autentyczności i zapobieżenia nadużyciom, wypowiedzenie powinno zawierać nazwisko, adres e-mail, którym posługiwano się w serwisie (widoczną w zakładce „Konto użytkownika”) oraz hasło. Wypowiedzenie Członkostwa Premium powinno być przesłane listownie na adres:
Affinitas GmbH
- Dział Obsługi Klienta -
Kohlfurter Straße 41/43
10999 Berlin,
Niemcy

lub faksem: +49 30 991 949 5 37, lub drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript..